TISZTÚJÍTÁS 2021.

Tisztelt Tagtársaim!

Közeledik a Magyarhoni Földtani Társulat következő Tisztújító Közgyűlése, amelyen a következő három évre megválasztjuk az elnököt, a társelnököket, a főtitkárt, a titkárt, a Választmány 24 tagját, az Ellenőrző Bizottság elnökét és tagjait, valamint a Fegyelmi és Etikai Bizottság elnökét.

A területi szervezetek és a szakosztályok az Ügyrendben meghatározottak szerint egy-egy tagot delegáltak a Választási Bizottságba, amely már megkezdte munkáját. Választási ügyekben forduljanak hozzájuk bizalommal!

Palotás Klára (elnök): Budapesti Területi Szervezet; és Általános Földtani Szakosztály  
Farkas Izabella: Agyagásványtani Szakosztály
Földessy János: Észak-magyarországi Területi Szervezet, Nyersanyagföldtani Szakosztály
Haranginé Lukács Réka: Ásványtan-geokémiai Szakosztály, Oktatási és Közművelődési Szakosztály
Hatvani István: Geomatematikai és Számítástechnikai Szakosztály
Kiss Károly: Alföldi Területi Szervezet
Sámson Margit: Dél-Dunántúli Területi Szervezet
Scharek Péter: Mérnökgeológiai és Környezetföldtani Szakosztály
Segesdi Martin: Őslénytani-Rétegtani Szakosztály
Pál Márton: Progeo Földtudományi Természetvédelmi Szakosztály
Papp Péter: Tudománytörténeti Szakosztály

Az egyes tisztségekre való jelölések nyílt eljárásban, a szavazati jogú tagok teljes körére kiterjedően történnek.

A jelölés határideje 2020. december 18. A jelölteket a Tisztújító Közgyűlés keretében titkos szavazás útján választjuk meg.

Kérem a tisztelt Tagtársakat, hogy a tisztújítás folyamatában aktívan vegyenek részt!

Budapest, 2020. november 3.
Jó szerencsét!

Palotás Klára s.k.
a Választási Bizottság elnöke

JELÖLTET ÁLLÍTANI HÁROMFÉLE MÓDON LEHET

1. A Hírlevél mellett kiküldött jelölőlap kitöltésével, majd a Társulat címére postai úton való eljuttatásával.
2. A honlapról letölthető jelölőlap kitöltésével és e-mail mellékletként való visszaküldéssel az mft@mft.t-online címre. Kitöltési útmutató
3. A honlapról elérhető online jelölőlap kitöltésével.

Nem választható újra a jelenlegi tisztségviselők közül az érvényben lévő Alapszabály szerint: Leél-Őssy Szabolcs társelnökként. Egyéb tisztségekre jelölhető.

 

TÁJÉKOZTATÁSUL
közöljük a Társulat jelenlegi ciklusára  megválasztott tisztségviselőket

Elnök: Budai Tamás
Társelnökök: Leél-Őssy Szabolcs, Geiger János, Haas János, Zajzon Norbert
Főtitkár: Babinszki Edit
Titkár: Kovácsné Kis Viktória
Ellenőrző Bizottság elnöke: Földessy János, tagjai: Bodor Emese, Mindszenty Andrea
A Fegyelmi és Etikai Bizottság elnöke: Cserny Tibor

A Választmány megválasztott tagjai:
Bodor Emese Réka, Cserny Tibor, Csillag Gábor, Dulai Alfréd, Földvári Mária, Harangi Szabolcs, Hartai Éva, Kázmér Miklós, Kercsmár Zsolt, Kis Annamária, Lemberkovics Viktor, Magyar Imre, Pálfy József, Pál Molnár Elemér, Papp Gábor, Pósfai Mihály, Raucsik Béla, Szabó Csaba, Szakáll Sándor, Selmeczi Ildikó, Sőreg Viktor, Sztanó Orsolya, Unger Zoltán, Zelei Gábor

A választmány nem választott tagjai a tiszteleti tagok, és a szervezeti egységek elnökei.
Tiszteleti tagok:

Árkai Péter, Bérczi István, Brezsnyánszky Károly, Császár Géza, Dank Viktor, Dobos Irma, Földessy János, Galácz András, Géczy Barnabás, Greschik Gyula, Haas János, Halmai János, Jámbor Áron, Juhász Árpád, Kecskeméti Tibor, Knauer József, Kovács Endre, Madai László, Mindszenty Andrea, Nemecz Ernő, Némedi Varga Zoltán, Pogácsás György, Póka Teréz, Scheuer Gyula, Szederkényi Tibor, Tardy János, Vörös Attila, Wanek Ferenc, Zelenka Tibor

A szervezeti egységek elnökei a 2018–2021. évben:
Szervezeti egység    Név
Alföldi Területi Szervezet    Szanyi János
Budapesti Területi Szervezet + Általános Földtani Szakosztály    Maros Gyula
Észak-Magyarországi Területi Szervezet    Less György
Közép és Észak-Dunántúli Területi Szervezet    Futó János
Dél-Dunántúli Területi Szervezet    Hámos Gábor
Agyagásványtani Szakosztály    Harman-Tóth Erzsébet
Ásványtani Geokémiai Szakosztály    Weiszburg Tamás
Geomatematikai és Számítástechnikai Szakosztály    Fedor Ferenc
Mérnökgeológiai és Környezetföldtani Szakosztály    Török Ákos
Nyersanyagföldtani Szakosztály    Holoda Attila
Oktatási- Közművelődés Szakosztály    Felkerné Kóthay Klára
Őslénytani- Rétegtani Szakosztály    Főzy István
Progeo Földtudományi Természetvédelmi Szakosztály    Szepesi János
Tudománytörténeti Szakosztály    Hála József