Vándorgyűlés2019 - program

ELŐZETES PROGRAM

   

2019. október 3. csütörtök
Regisztráció, Megnyitó, köszöntések
Plenáris előadások - egész nap
Este:  fogadás

2019. október 4. péntek
Napközben: Szekcióülések
Este: Borkóstolóval
egybekötött vacsora


2019. október 5. szombat
Földtani és geofizikai terepbejárás a Balaton-felvidéken

 

OKTÓBER 3.  (csütörtök)
Regisztráció: 8.15-10.00 óra között

FELKÉRT PLENÁRIS ELŐADÁSOK:                                                              Levezető elnök: Zelei Gábor

10.00: Megnyitó, köszöntések:
10.20: Sierd Cloetingh, Prof. dr. (Utrechti Egyetem): előadáscím később
10.50: Brezsnyánszky Károly: Emlékezzünk a 150 éve alapított Földtani Intézetre!
11.20: Magyar Balázs: A természettudományok hercege, a gyakorlati geofizika atyja: Eötvös Loránd
11 50: Tímár Gábor: Az "eötvösi" hagyományok tegnap, ma és lesznek-e holnap?

12.20-14.00 (poszter szekció I) Ebéd

                                                                                                        Levezető elnök: Fancsik Tamás

14.00: Budai Tamás: A Balaton-felvidék földtana
14.20: Pósfai Mihály, Cserny Tibor: A Balaton üledékeinek kutatása
14.40: † Horváth Ferenc et al.: Szeizmikus kutatások a Balaton környezetében
15.00: Vörös Attila: Paleontológiai kutatások a Balaton-felvidéken

15.20-16.00 kávészünet

                                                                                                       Levezető elnök: Budai Tamás

16 00: Kovács Attila: Karbonátos vízadók hidraulikai viselkedése és osztályozása hazai példákon keresztül
16.20: Juhász Árpád: előadáscím később
16.40: Korbély Barnabás: Bakony–Balaton UNESCO Geopark: jóval több, mint földtani csoda­ország

(Poszterszekció II)

18.00 – 21.00 fogadás
————————————————————————————————————

 

OKTÓBER 4. (péntek)
Szekció előadások 20 percben, 9.20–17.00 óra között, 4 teremben:

Tervezett szekciók:
Földtan, Bányászat, Geofizika, Hidrogeológia, Tudománytörténet

  1. blokk: 9.20, 9.40, 10.00, 10.20,
    kávészünet: 10.20-11.00
  2. blokk: 11.00, 11.20, 11.40, 12.00
    ebédszünet: 12.20-14.00
  3. blokk: 14.00, 14.20, 14.40, 15.00
    kávészünet: 15.20-16.00
  4. blokk: 16.00, 16.20, 16.40

Borkóstolóval összekötött vacsora
———————————————————————————————————

 

OKTÓBER 5. (szombat)
Terepbejárás autóbusszal

Tervezett program:
1. Balatonfüred: Eötvös Loránd emlékfa ültetés és márványtábla elhelyezés
    a Nobel-díjasok kertjében
2. Balatonarács, vasúti bevágás: perm/triász határ (a buszból nincs kiszállás)
3. Felsőörs, középső-triász alapszelvény
4. Tihany, Levendula Ház (ebéd)
5. Monoszló, Hegyestű
6. Pula, alginitbánya (rossz idő esetén Szentbékkálla, kőtenger)